fbpx

„Hotele, restauracje dawnej Wschowy" - spacer w plenerze

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Hotele, restauracje dawnej Wschowy” pod tym hasłem zapraszamy na spacer podczas spaceru opowiemy Państwu historię kilkunastu miejsc, które w okresie od średniowiecza do połowy XX w. kusiły smakiem mieszkańców oraz gości odwiedzających miasto.

„Hotele, restauracje dawnej Wschowy” pod tym hasłem zapraszamy na spacer 18 września 2021 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku okraszone zostały „Smakiem dziedzictwa”
Podczas spaceru opowiemy Państwu historię kilkunastu miejsc, które w okresie od średniowiecza do połowy XX w. kusiły smakiem mieszkańców oraz gości odwiedzających królewskie miasto Wschowa. Lokalni przedsiębiorcy i mistrzowie od wieków sprzedawali swoje produkty w hotelach, restauracjach, karczmach i gospodach. Ich produkty tj.: wina, likiery, piwa, wyroby masarnicze, ciasta orzechowe, ciasta z makiem, desery, pieczywa cieszyły się dużą popularnością, o czym świadczyła stale rosnąca liczba lokali gastronomicznych w mieście oraz wspomnienia dawnych mieszkańców.
Zapraszamy do udziału w spacerze. Z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo w związku z pandemią liczba miejsc ograniczona. Planujemy w tym dniu dwa spacery: godz. 14:00 i godz. 16:00. Zapisy wyłącznie poprzez pocztę e-mail: czasart@gmail.com do 11 września 2021 r.
Serdecznie zapraszamy.

Czas A.R.T.

Projekt współfinansowany przez:
Wojewódzki Lubuski Konserwator Zabytków
Fraustadt-Wschowa
Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Wschowa, ul. Rynek 1

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Osoba kontaktowa: Katarzyna Owoc-Kochańska

Telefon: 536102109

E-mail: czasart@gmail.com

Informacja o organizatorze:

Celem Stowarzyszenia Czas A.R.T jest m.in: ochrona dziedzictwa kulturowego, w tym zabytków i tradycji, pobudzanie i promocja inicjatyw społecznych oraz organizacja i wspieranie wolontariatu, popularyzacja wiedzy o zabytkach oraz ich ochronie i konserwacji.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.