fbpx

FLOWLAND - 5. edycja pikniku artystycznego w Tarczynie

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Już po raz 5. w Tarczynie niedaleko Wlenia odbędzie się FLOWLAND -niezwykłe wydarzenie poświęcone tradycji i historii regionu. Tegoroczna edycja pikniku odbędzie się 18 września 2021 roku, a w jej programie zobaczymy nie tylko wystawę w Domu nr 13 czy jarmark produktów regionalnych, ale także… galę wręczenia nagród „Zabytek – nie zapomnij!”.

Do dolnośląskiego Tarczyna wiedzie droga, która sprzyja piechurom i rowerzystom. Miejscowość ulokowano niemal 800 lat temu niejako na wyspie – masywie Tarczynki, który okalają doliny rzeki Bóbr oraz potoków: Wierzbnika i Modrzewki. Dlatego też, stojąc na prowadzącej do Tarczyna drodze, dostrzec można zarówno Śnieżkę, jak i Pogórze Izerskie.
Co ciekawe, zabudowa tej urokliwej miejscowości nie powiększyła się o żaden nowy budynek – zachowała się tutaj historyczna, wiejska zabudowa. Niewątpliwie więc dziedzictwo kulturowe Tarczyna i jego najbliższych okolic jest ważnym świadectwem tego, jak żyły tu kolejne pokolenia, w jaki sposób powstawały domy i obejścia gospodarskie, jak uprawiano ziemię, ogrody czy drzewa owocowe.
To właśnie tutaj powstał FLOWLAND – impreza, na której w duchu „slow life” zobaczyć można wystawę artystyczną organizowaną wspólnie z galerią BWA w Jeleniej Górze, spróbować lokalnych produktów czy zwiedzić tradycyjne gospodarstwo sprzed kilkuset lat.

Już 18 września zapraszamy na spotkania wokół tradycyjnych potraw inspirowanych kuchnią kresową czy skupionych na pszczelarstwie i ziołach. Szczególnym wydarzeniem w programie FLOWLAND będzie galą wręczenia nagród w polsko-niemieckim konkursie „Zabytek-nie zapomnij!” (więcej: www.zabytekniezapomnij.org), służący wspieraniu długofalowej ochrony „niewielkich” obiektów o wartościach zabytkowych w województwie dolnośląskim, południowej części województwa lubuskiego i dolnośląskiej części Górnych Łużyc.

Szczegółowy program pikniku zostanie opublikowany bezpośrednio przed wydarzeniem na naszej stronie i mediach społecznościowych www.facebook.com/flowland oraz na stronie www.flowland.org.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Tarczyn 13
Tarczyn – najmniejsza miejscowość w Sudetach Zachodnich, mogąca poszczycić się średniowieczną metryką. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XII–XIII wieku. Integralną jego częścią jest krajobraz – nie tylko przyroda, ale także szachownice pól i układ wsi położonej na górze Tarczynce.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: OP ENHEIM

Osoba kontaktowa: Agnieszka Smutek

Telefon: 601656335

E-mail: aga.smutek@openheim.org

WWW: https://openheim.org/pl/projekty/flow-land/

Informacja o organizatorze:

OP ENHEIM to nowa przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, która obejmuje galerię sztuki i salę wielofunkcyjną. Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.