fbpx

Smaki sztuki w Muzeum Śląskim

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na spotkania ze sztuką i zabytkami historii. Coś dla siebie znajdą miłośnicy malarstwa, zainteresowani historią i kulturą regionu, a także ci, którzy lubią spędzać czas w muzeum bardziej aktywnie – uczestnicząc np. w rodzinnych warsztatach kulinarnych.

Podczas oprowadzania pt. „Smaki sztuki”, dowiemy się jaką rolę pełniły gotowe posiłki czy inne produkty spożywcze, które pojawiają się na prezentowanych w Muzeum Śląskim martwych naturach. O zapomnianych już, a kiedyś bardzo popularnych sprzętach kuchennych wysłuchamy podczas wykładu połączonego z prezentacją slajdów. Wieczorem wspólnie będziemy mogli podziwiać utwór audiowizualny, stworzony w oparciu o technologię mappingu 3D, którego bohaterami będą Erwin Sówka i Jan Nowak.

Zwyczajowo w weekend EDD oferujemy wszystkim zwiedzającym Muzeum Śląskie wstęp za 1 zł. Koszt udziału w wydarzeniach 1 zł (za wyjątkiem warsztatów kulinarnych w Moodro bistro & cafe). Więcej szczegółów na www.muzeumslaskie.pl

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Śląskie
Dobrowolskiego 1
40-205 Katowice

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Śląskie

Osoba kontaktowa: Beata Grochowska

Telefon: 504269232

E-mail: b.grochowska@muzeumslaskie.pl

WWW: https://muzeumslaskie.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Śląskie jest placówką wielodziałową, do jego zbiorów należą kolekcje: sztuki polskiej sprzed i po 1945 roku, plastyki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, plakatu polskiego oraz zbiory etnograficzne, archeologiczne, historyczne i z zakresu polskiej plastyki scenicznej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.