fbpx

Dziedzictwo PoWarszawsku: od restauracji po speluny Warszawy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Warszawskie popularne knajpy, bary, eleganckie kawiarnie i restauracje, podejrzane speluny – wszystkie mówią wiele o mieście i jego mieszkańcach. Zajrzyjmy więc z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim za kulisy tego dziedzictwa kultury.

18 września

Warszawa pełna jest szemranych, codziennych i eleganckich lokali gastronomicznych. I zawsze tak było. Zajrzyjcie z nami w losy i historie warszawskich knajp, barów, kawiarni, spelun i restauracji XX wieku. Jakie były najpopularniejsze lokale w różnych okresach, co w nich jadano, ile kosztowały warszawiaków małe potrawy i trunki, czym były szynki, które knajpy były szemrane, a które dla klas wyższych? Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim, który od 2013 roku prowadzi projekt PoWarszawsku. Dzięki niemu przybliża swoim fanom historię Warszawy poprzez Facebook, Instagram, YouTube, radio i podczas spotkań na żywo. Wraz z Bilonem, muzykiem hip-hopowym, prowadzi audycję PoWarszawsku & Bilon w radiu newonce.net (https://newonce.net/podcast/powarszawsku-bilon). Stolica to jego pasja, miłość i niezliczone historie rodzinne. Tym wszystkim codziennie dzieli się ze swoimi czytelnikami i słuchaczami. Bądźcie z nami!

Prowadzenie: Marta Żakowska, Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Wydarzenie w cyklu:

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Warszawy

Kuchnia to świetny punkt wyjścia do rozmowy o dziedzictwie. Na koniec lata zapomnij się z nami w opowieściach o przysmakach i poznaj z nami kulinarne dziedzictwo – zarówno warszawskie, jak i ogólnopolskie. Muzeum Warszawy zaprasza w podróż po miejscach tętniących życiem towarzyskim a także wyprawę do źródeł polskich słodyczy.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Lapidarium w siedzibie głównej Muzeum Warszawy

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Warszawy

Osoba kontaktowa: Wanda Kaczor

Telefon: 22 277 43 59

E-mail: wanda.kaczor@muzeumwarszawy.pl

WWW: https://muzeumwarszawy.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 roku. Jego siedzibą główną jest 11 zabytkowych kamienic na Rynku Starego Miasta, wpisanych od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od 80 lat naszą misją jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.