fbpx

Bydgoskie opowieści o chlebie - Prelekcja

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

11:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

11 września 2021 roku (w sobotę) o godz. 10.00 zapraszamy na prelekcję „Opowieści o chlebie. Piekarstwo w Bydgoszczy i okolicach”.

Chleb bierzemy na pierwszy ogień! Przybliżymy Wam garść bydgoskich tradycji piekarskich oraz opowiemy o znaczeniu i roli chleba dla lokalnej społeczności. Młyny Rothera po raz pierwszy włączają się w Europejskie Dni Dziedzictwa.

 

Piekarstwo stanowiło ważną część bydgoskiego rzemiosła i przemysłu. Zapewnienie mieszkańcom stałego dostępu do chleba oraz różnego rodzaju pieczywa było przecież niezwykle ważną kwestią. W trakcie spotkania poznamy znane dawne i współczesne bydgoskie piekarnie oraz charakterystyczne wypieki, m.in. chleb żytni z ziemniakami. Spotkanie w ramach naszej współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy poprowadzi Anna Kornelia Jędrzejewska – kustoszka z Pracowni Etnografii.

 

W przypadku wprowadzenia obostrzeń wydarzenie zostanie zorganizowane w formule online. O naszych działaniach będziemy informować Was na bieżąco za pomocą mediów społecznościowych. Na zajęcia będą obowiązywać zapisy.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.mlynyrothera.pl

 

 

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

11:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Młyny Rothera to cenny zabytek architektury przemysłowej. Obiekt, składający się z młyna i spichlerzy: mącznego i zbożowego, położony na Wyspie Młyńskiej – zielonej enklawie w sercu miasta, której funkcja z przemysłowej przekształciła się w rekreacyjno-kulturalną.

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Park Kultury w Bydgoszczy

Osoba kontaktowa: Sylwia Mularczyk

Telefon: 887 569 747

E-mail: sylwia.mularczyk@mlynyrothera.pl

WWW: https://www.mlynyrothera.pl

Informacja o organizatorze:

Park Kultury w Bydgoszczy to instytucja, która powołana została, aby wypełnić życiem gmach Młynów Rothera – miejsca wyznaczającego kierunek nowoczesnego uczestnictwa w kulturze i zarządzania kulturą. Miejsca, które stanie się sercem Bydgoszczy.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.