fbpx

Bogactwo polskiej wsi w jednym splocie – konkurs na wieniec dożynkowy

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Konkurs na wieniec dożynkowy to piękna polska tradycja. Lokalna społeczność spędzi kilka dni na wspólnym tworzeniu kompozycji z plonów natury. W tym czasie odbędą się także warsztaty florystyczne. Wieńce zaprezentowane zostaną w uroczysty sposób podczas Dożynek Gminnych, które odbędą się 7 września. Prace zostaną ocenione i nagrodzone.

Stare Bogaczowice to gmina wiejska, w której dużą rolę odgrywa rolnictwo. Wieloletnia tradycja żniw i związanego z nim święta plonów to okazja do podkreślenia wagi dziedzictwa, jakim jest dożynkowe rękodzieło. Konkurs na wieniec dożynkowy ma na celu utrwalenie i przekazanie tradycji polskiej wsi oraz integrację mieszkańców. Konkurs poprzedzony zostanie wystawą zdjęć archiwalnych, ukazujących wieńce z tamtych lat, oraz warsztatami plecenia wieńca. Powstałe prace zostaną zaprezentowane, ocenione i nagrodzone podczas Dożynek Gminnych, które odbędą się 7 września. W Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym powstanie także wystawa – prace będzie można podziwiać do końca września.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

Sołectwo Cieszów w Gminie Stare Bogaczowice
Boisko rekreacyjne, ul. Słonecznikowa 5

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach

Osoba kontaktowa: Ilona Bujalska

Telefon: 535 696 896

E-mail: lewkowiczilona@wp.pl

WWW: http://www.gcbk.pl/

Informacja o organizatorze:

Podstawowym celem Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego jest rozwijanie oraz zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych społeczeństwa, upowszechnianie wiedzy i nauki oraz upowszechnianie i rozwój kultury, poprzez popularyzację jej wszystkich form występowania, a także promocję gminy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.