fbpx

Bierz książki i w drogę! Świętokrzyski szlak literacki

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W czasie Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 organizowanych pod wspólnym hasłem „Moja Droga” sandomierskie Muzeum oferuje bezpłatne lekcje muzealne dla grup szkolnych pod hasłem: „Bierz książki i w drogę! Świętokrzyski szlak literacki”.

W przypadku utrudnień w organizacji spotkań lekcje będą dostępne za pośrednictwem muzealnego kanału YouTube.

Podczas lekcji „Bierz książki i w drogę! Świętokrzyski szlak literacki” uczniowie szczegółowo prześledzą szlak literacki biegnący przez teren województwa świętokrzyskiego. Poznają sylwetki i charakter twórczości związanych z nim pisarzy, szczególnie tych pochodzących i tworzących na Ziemi Sandomierskiej (m. in. Witolda Gombrowicza, Stanisława Młodożeńca, Wincentego Burka, Brunona Jasieńskiego czy Jarosława Iwaszkiewicza).
Lekcja będzie zawierać również opis krajoznawczy regionu, pozwalający uczestnikom stworzenie swoistej mapy literackiej regionu podczas zajęć warsztatowych.

Zajęcia dedykowane są uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i zostały przygotowane w oparciu o muzealne ekspozycje i posiadane zbiory.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Działu Edukacyjnego we współpracy z Działem Literatury Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Udział w lekcjach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie z uzgodnieniem terminu i godziny zajęć (w czasie otwarcia Muzeum).
Czas trwania lekcji – 1 h

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zajęcia edukacyjne

Lokalizacja:

Muzeum Okręgowe – Zamek Królewski, ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Osoba kontaktowa: Anna Boroń

Telefon: 698637318

E-mail: a.boron@zamek-sandomierz.pl

WWW: http://www.zamek-sandomierz.pl/

Informacja o organizatorze:

MUZEUM OKRĘGOWE W SANDOMIERZU funkcjonujące od 1921 r. (początkowo jako placówka PTK). Po II wojnie Muzeum zostało upaństwowione i systematycznie rozbudowywane o kolejne Działy: Archeologiczny, Etnograficzny, Literatury, Historyczny, Sztuki. Od 1999 r. instytucja ma status muzeum rejestrowanego.