Wyszukaj na stronie
Polski

O wiejskich ogrodach – powrót do korzeni

13.09.2014 r. godz. 9.00-15.00 - „Wiejski ogród – sielsko, anielsko” - wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie, ul. Lubelska 32, Urszulin.

14.09.2014 r., godz. 10.00 - plac przed Urzędem Gminy w Urszulinie – start „Rajd szlakiem wiejskich ogrodów”,
14.09.2014 r. - godz. 14.00 - świetlica wiejska w Wereszczynie, rozpoczęcie Święta plonów, prelekcje: „Ziołolecznictwo”, „Magiczne i praktyczne znaczenie roślin”, występy lokalnych wiejskich zespołów śpiewaczych.

 

Wereszczyn i Urszulin, Świerszczów wsie położone na Polesiu Lubelskiem, krainie bagien, moczarów, rozległych równinnych obszarów. W poleski krajobraz wkomponowane są urokliwe wiejskie ogródki, stojące na straży piękna, prostoty i użyteczności. Uroczystości odwołują się do znaczenia roślin w medycynie ludowej, roli w tradycji jako inspiracji do snucia magicznych opowieści, oraz doznań estetycznych. Przez urokliwe tereny Polesia, szlakiem wiejskich ogródków, wkomponowanych harmonijnie w  krajobraz, poprowadzony jest rowerowy rajd. Centralnym punktem programu jest święto plonów i występy lokalnych zespołów śpiewaczych. Wydarzenie porusza tematykę symbolicznego i praktycznego znaczenia roślin.

Facebook
YouTube