Wyszukaj na stronie
Polski

II Pieszo-rowerowy rajd loretański

Moszczanka i Skrzebowa, woj. wielkopolskieRuiny kaplicy loretańskiej, Moszczanka i Skrzebowa , 63-440 Moszczanka i Skrzebowa
16 września 2018
Kategoria:

zwiedzanie

spacery i wycieczki plenerowe

inne

Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa Moszczanka 68, 63-440 Raszków, skrzebowa@osw.pl, www.skrzebowa.osw.pl, www.loreto.osw.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

16 września, godz. 14.00 – 18.00, Skrzebowa, Moszczanka i Bieganin k. Raszkowa, powiat ostrowski

W niedzielę 16 września od godz. 14.00 zapraszamy na II Pieszo-rowerowy rajd loretański. Uczestnicy będą mogli pokonać quest pieszy "Tajemne ruiny i podziemne przejście" lub wypróbować nowy "Loretański quest rowerowy”. Głównym punktem obu tras są zabytkowe ruiny domku loretańskiego z XVII wieku, poza tym zobaczyć można będzie inne obiekty dziedzictwa kulturowego Skrzebowej, Moszczanki i Bieganina (m.in. kościół katolicki, cmentarze katolicki i poewangelicki z ciekawymi nagrobkami, dawna karczma). Oprócz możliwości zdobycia jednego z questów na turystów czekał będzie także posiłek oraz rozgrywki sportowe. Grupy i turyści indywidualni zgłaszają się na starcie – na terenie boisk sportowych przy kościele w Skrzebowej, gdzie otrzymają ulotki questowe. Zwiedzanie okolicy trwa ok. 1,5 godziny.

DOJAZD: Skrzebowa znajduje się ok. 15 km na północ od Ostrowa Wielkopolskiego, niedaleko trasy krajowej S11 przy drodze powiatowej prowadzącej z miejscowości Szczury do Raszkowa.

Facebook
YouTube