Wyszukaj na stronie
Polski

„Lasy w stulecie odzyskania niepodległości”

Gołuchów, woj. wielkopolskieOśrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów
08 - 09 września 2018
Kategoria:

gawędy, opowieści

wystawy

warsztaty

zwiedzanie

konkursy

spacery i wycieczki plenerowe

inne

Organizator:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów, e-mail: okl@okl.lasy.gov.pl, tel. 62/7615045, www.okl.lasy.gov.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza!

8 –9 września 2018 r. - „Lasy w stulecie odzyskania niepodległości” – wystawa dokumentów, map i innych materiałów związanych z gospodarką leśną na terenie naszego kraju.

Muzeum Leśnictwa – Oficyna

Godziny zwiedzania: 10.00 – 16.00

8 –9 września 2018 r. bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałych w Muzeum Leśnictwa – Oficynie: „Kulturotwórcza rola lasu”, „Dzieje leśnictwa w Polsce”

Godziny zwiedzania: 10.00 – 16.00

8 –9 września 2018 r., 10.00 – 16.00 - Stoisko edukacyjne, w ramach, którego zostaną przeprowadzone gry, zabawy oraz quiz wiedzy na temat zespołu zamkowo-parkowego w Gołuchowie, przy Muzeum Leśnictwa – Oficynie

8 –9 września 2018 r. - Questy promujące dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Gołuchowa

„Śladami Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej”, „Wędrówki dendrologiczne”;

Do pobrania na stoisku edukacyjnym lub ze strony internetowej: www.okl.lasy.gov.pl

Park-arboretum

Zabawa edukacyjna do samodzielnej realizacji, dostępna od świtu do zmierzchu, również w pozostałe dni roku.

8 –9 września 2018 r. - Poszukiwanie skrytki geocachingowej „Dziedzictwo Izabelli”  z pomocą współrzędnych i urządzenia GPS. Start na stronie internetowej: https://www.geocaching.com/geocache/GC627KT_dziedzictwo-izabelli

Do zabawy można wykorzystać telefon komórkowy z dostępem do Internetu.

 Park-arboretum

Zabawa edukacyjna do samodzielnej realizacji, dostępna od świtu do zmierzchu, , również w pozostałe dni roku.

 

DOJAZD: Parking dla autobusów przy ulicy Borowskiego, 63-322 Gołuchów

 

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie działa w strukturze Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, a jego podstawowymi zadaniami są ochrona dziedzictwa leśnictwa polskiego oraz przybliżanie społeczeństwu tematyki przyrodniczo-leśnej poprzez prowadzenie różnorodnych form edukacji. Bazą do tego typu aktywności są zabytkowy park-arboretum, Pokazowa Zagroda Zwierząt oraz Muzeum Leśnictwa w dziewiętnastowiecznych obiektach: Oficynie, Powozowni, Owczarni i Dybulu. Ośrodek gromadzi i eksponuje materialne zabytki związane z ponaddwustuletnią historią leśnictwa na ziemiach polskich. Ponadto do zadań Ośrodka należą sprawowanie mecenatu nad twórczością artystyczną leśników, oraz prowadzenie zagrodowej hodowli żubra, gatunku chronionego, zagrożonego wyginięciem.

W ramach prowadzonego Muzeum Leśnictwa Ośrodek udostępnia zwiedzającym sześć wystaw stałych, a także regularnie organizowane wystawy czasowe. Jedną z nich jest wystawa Lasy w stulecie odzyskania niepodległości, prezentowana w Oficynie od sierpnia 2018 roku do marca 2019 r. W dniach 8 i 9 września 2018 r., w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – „Niepodległa dla wszystkich” wystawę tę, podobnie jak stałe wystawy: „Kulturotwórcza rola lasu” i „Dzieje leśnictwa w Polsce” będzie można zwiedzać w Oficynie nieodpłatnie.

Ponadto, w wymienionych dniach będzie można wziąć udział w grach i zabawach terenowych (geocaching i questy) oraz quizie na temat historii zabytkowej rezydencji w Gołuchowie. Dla uczestników zostanie przygotowane stoisko edukacyjne, na którym będzie można zdobyć nie tylko wiedzę, ale i cenne upominki. Serdecznie zapraszamy.

 

Facebook
YouTube