Wyszukaj na stronie
Polski

XI Festiwal Otwarte Ogrody

Konstancin-Jeziorna, woj. mazowieckieOgrody i domy Konstancina Jeziorny, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna
08 - 09 września 2018
Kategoria:

spacery i wycieczki plenerowe

warsztaty

festyny, dożynki, biesiady

wystawy

gawędy, opowieści

Organizator:

Festiwal Otwarte Ogrody

Klub Inicjatyw Obywatelskich

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

8-9 września / sobota-niedziela 

10.00-16.00 Ogrodowe spotkania są całkowicie zaprojektowane i realizowane przez właścicieli gościnnych willi lub zaproszonych przez nich twórców. Różnorodność tematyczna programu festiwalowego jest odzwierciedleniem szerokich zainteresowań gospodarzy udostępniających do zwiedzania swoje prywatne ogrody. Przy głównej alei w Parku Zdrojowym otwarty będzie punkt informacyjny ze szczegółowym programem wydarzeń XI Festiwalu – planowanych wycieczek po mieście szlakiem zabytkowych willi oraz dziejów ich mieszkańców, twórców świetności i wyjątkowości tego miejsca.

8 września / sobota

11.00-13.30 Park Zdrojowy, niedaleko tężni, przy głównej alei parku

Spacer śladami pomników. Tematem przewodnim będą pomniki, które trwają na przekór czasom i świadczą o pięknie Konstancina-Jeziorny. Grzegorz Łuniewski, mieszkaniec miasta, miłośnik jego historii i zabytków, kolekcjoner zdjęć i opowieści mieszkańców, poprowadzi spacer alejami okalającymi STOCER, który stał się ogrodem, w którym odzyskuje się zdrowie, o czym świadczą wieczorami okoliczne sosny i lipy. Pokaże uczestnikom piękno ukryte w ruinach i zaniedbanych ogrodach, które dziś żyją własnym, lirycznym życiem.

Wśród licznych propozycji konstancińskiego Festiwalu znajdą się m.in.: wystawy malarstwa, rzeźby i zdjęć artystycznych, spotkania z pisarzami oraz seanse filmowe reżyserów i scenarzystów zamieszkałych w gminie Konstancin-Jeziorna. Jak co roku, spotkamy się także na koncertach w ogrodach muzycznych. Festiwal umożliwi miłe i aktywne spędzenia czasu, poznanie interesujących ludzi, będzie miejscem spotkań wszystkich pokoleń – dorosłych, młodzieży i dzieci. Mile widziani będą nie tylko mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, ale także wszyscy bliscy i dalecy sąsiedzi, turyści i kuracjusze uzdrowiska. W tym roku pomyślano też o dzieciach, które mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez artystów, zajęciach plastycznych czy przedstawieniach.

Szczegółowy program Festiwalu będzie dostępny w wersji elektronicznej na stronach www.konstancinjeziorna.pl oraz www.otwarteogrody.pl.

Udział w festiwalu jest dobrowolny, a wstęp do ogrodów bezpłatny.

Program XI Festiwalu Otwarte Ogrody w wersji papierowej będzie dostępny w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz w wybranych punktach na terenie miasta.

Pierwszy w Polsce Festiwal Otwarte Ogrody zorganizowano w 2005 r. w Podkowie Leśnej z inspiracji Magdaleny Prosińskiej i Łukasza Willmanna, następnie idea festiwalu przeniosła się do podwarszawskich miast ogrodów. Od 2008 r. w Festiwalu uczestniczą ogrody i domy Konstancina-Jeziorny. Dodatkowe informacje o powstaniu i idei tego projektu znajdziecie Państwo na stronie www.otwarteogrody.pl.  

Facebook
YouTube