Wyszukaj na stronie
Polski

Święto Szlaku TeH2O - Tehofest

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskieBydgoszcz, Rynek -, - Bydgoszcz
12 - 15 września 2018
Kategoria:

koncerty

spacery i wycieczki plenerowe

konkursy

zwiedzanie

warsztaty

dawne rzemiosła (w tym degustacje)

spotkania z twrócami kultury

wystawy

prezentacje multimedialne

gawędy, opowieści

publikacje okolicznościowe

wykłady i prelekcje

Organizator:

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

Po odzyskaniu niepodległości liczne bydgoskie przedsiębiorstwa przeszły z rąk niemieckich w ręce polskie. Wbrew oczekiwaniom zaborcy zmiana ta przyniosła Polsce wielki sukces, a data odzyskania niepodległości stała się dla naszego miasta początkiem prosperity i odbudowaniem polskości tak na niwie społecznej, jak i ekonomicznej. W tym roku podczas Święta Szlaku kierujemy wzrok nie tylko na technikę, ale i na ten ważny dla naszego kraju moment. Tegoroczny TehoFest wpisuje się również w Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Koordynator Szlaku – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zaprasza mieszkańców oraz turystów do celebrowania dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. W sobotę, 15 września otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na szlaku.

 

Muzeum Okręgowe zaprasza do następujących obiektów: Spichrzy nad Brdą, Exploseum, Europejskiego Centrum Pieniądza, Galerii Sztuki Nowoczesnej, Zbiorów Archeologicznych, dawnej Apteki pod Łabędziem (plener) oraz w ramach partnerstwa Dom Leona Wyczółkowskiego.

 

Zwiedzający będą mieli okazję wysłuchać szlakowych opowieści o roli zabytkowych już spichlerzy, czy nieistniejącej mennicy ( zapraszamy na wystawę „Skarb bydgoski”) . Na najmłodszych czekać będą gry, warsztaty (w tym kulinarne)  i zabawy, konkursy z nagrodami, gra miejska „Przemysłowa Bydgoszcz”.

 

W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych oraz spotkań z historycznymi postaciami.

 

Święto Szlaku Teh2O – TehoFest - miejsce:  obiekty przemysłowe znajdujące się poza szlakiem TeH2O, gdzie planowana będzie organizacja: koncertów, spektakli, pokazów sztuki performance; finał: 15.09.2018 od godz. 12.00 w obiektach znajdujących się na Szlaku TeH2O, proponowane atrakcje: zwiedzanie obiektów, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie, konkursy, finał zakończony koncertem audiowizualnym w Fabryce Obrabiarek do Drewna około godz. 21.30.

 

Szczegóły na stronie: www.ludzieitechnika.pl

 

Kontakt: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, tel. 52 585 99 09, teh2o@muzeum.pl,

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, tel. 52 325 55 40, mck@mck-bydgoszcz.pl

Facebook
YouTube