Wyszukaj na stronie
Polski

Muzeum Radia Wrocław

Wrocław, woj. dolnośląskie8, 9 września ǀ godz. 10.00–14.00 . Na taśmach magnetofonowych utrwalone zostały relacje świadków, będące wieloletnim zapisem przemian społeczno-kulturowych, który ze względu na historyczny kontekst i niejednokrotnie unikatowy charakter fonosfery przynal, Karkonoska 10, 53-015 Wrocław
08 - 09 września 2018
Kategoria:

inne

spotkania z twrócami kultury

gawędy, opowieści

Organizator:

Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10, 53-015 Wrocław, Michał Kwiatkowski, tel. 71 780 22 57, e-mail: michalkwiatkowski@radiowroclaw.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

8, 9 września ǀ godz. 10.00–14.00

Na taśmach magnetofonowych utrwalone zostały relacje świadków, będące wieloletnim zapisem przemian społeczno-kulturowych, który ze względu na historyczny kontekst i niejednokrotnie unikatowy charakter fonosfery przynależnej ludziom i wydarzeniom, stanowi bezcenny pomnik najnowszej historii Dolnego Śląska, a w szerszej perspektywie także Polski.

Na odwiedzających muzeum czeka m.in. dźwiękowe spotkanie z lotnikami walczącymi w II wojnie światowej, staniemy także ramię w ramię z pionierami odbudowującymi Wrocław! Zgromadzone na taśmach wspomnienia wzruszą i rozbawią, wskrzeszone zostaną także  emocje -ukryte w niemych świadkach tamtych wydarzeń: zabytkowych mikrofonach, odbiornikach lampowych, zdjęciach i dokumentach,  a wszystko po to, aby opowieści te stały się częścią naszej wspólnej, wielopokoleniowej historii.

Facebook
YouTube