Wyszukaj na stronie
Polski

Wałbrzych, Świebodzice oraz Szczawno-Zdrój – spacery historyczne

Wałbrzych / Świebodzice / Szczawno-Zdrój, woj. dolnośląskieTrakt Książański, , 58-306 Wałbrzych / Świebodzice / Szczawno-Zdrój
09 - 16 września 2018
Kategoria:

zwiedzanie

spacery i wycieczki plenerowe

Organizator:

Fundacja Księżnej Daisy von Pless, ul. Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych, Wioletta Wrona-Gaj, e-mail: fundacja.daisy.von.pless@gmail.com

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

Pierwszy spacer rusza od Bramy Lwów w Świebodzicach (Trakt Książański, Świebodzice).

Drugi spacer rusza spod Domu Zdrojowego (ul. Kolejowa 14, Szczawno-Zdrój).

 

9 września ǀ godz. 12.00

Spacer historyczny od Bramy Lwów do Starego Książa – przejście tzw. Dziką promenadą zaprojektowaną pod koniec XVIII w. przez Christiana Wilhelma Tischbeina oraz ścieżką Hochbergów w Książańskim Parku Krajobrazowym.

16 września ǀ godz. 12.00

Spacer po historycznym uzdrowisku Książąt Pszczyńskich: Szczawnie-Zdroju – od Grand Hotelu przez park zdrojowy i zlokalizowane w nim obiekty, aż do dworu Idy.

Oba spacery trwać będą do dwóch godzin.

Fundacja Księżnej Daisy von Pless pokaże wielokulturowość regionu wałbrzyskiego, a także mniej znane dziedzictwo rodziny Hochbergów, która w okresie międzywojennym, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości posiadała majątki zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Książęca linia Hochberg von Pless wywodzi się od Piastów Śląskich, jej członkowie w XIX w. władali zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Hochbergowie pozostawili po sobie bardzo bogate dziedzictwo – niejako spajające narody.

Facebook
YouTube