Wyszukaj na stronie
Polski

Muzeum Przyrodnicze

Jelenia Góra-Cieplice , woj. dolnośląskieMuzeum Przyrodnicze, Cieplicka 11 A, 58-500 Jelenia Góra-Cieplice
09 września 2018
Kategoria:

konkursy

koncerty

Organizator:

Jeleniogórski Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, ul. Bohaterów Getta 2, 58-500 Jelenia Góra, Jan Swatowski, tel. 510 289 145, Henryk Mitraszewski, tel. 5121342217, e-mail: henrykfilipin@gmail.com, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 11 A, 58-560 Jelenia Góra, Stanisław Firszt, tel. 75 755 15 06, e-mail: muzeum@muzeum-cieplice.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

9 września ǀ godz. 16.00–17.30

„Ocalić od zapomnienia” – wernisaż wystawy pokonkursowej prac plastycznych młodzieży szkół jeleniogórskich biorących udział w konkursie „Ocalić od zapomnienia” zorganizowanym przez Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Tematyka konkursu związana jest z byłymi terenami II Rzeczypospolitej, które po wojnie znalazły się na terenie dzisiejszej Białorusi i Ukrainy. Po wernisażu odbędzie się prelekcja pomysłodawcy konkursu Jana Swatowskiego, który opowie o jego przebiegu, o miejscach i osobach, które dzięki tym działaniom zostaną przywrócone pamięci i ocalone od zapomnienia.

Ponadto występ zespołu folklorystycznego z repertuarem kresowym, poczęstunek.

Facebook
YouTube