Wyszukaj na stronie
Polski

„Krajobraz kulturowy Milanówka”

16 i 17 września, godz. 12.00-19.00 w Willi „Waleria” z ogrodem i pracownią rzeźbiarza Jana Szczepkowskiego, przy ul. Spacerowej 20, w ramach obchodów EDD prezentowane  będą  wystawy:

Dwie przygotowane przez Weronikę Karasek: „Krajobraz kulturowy Milanówka” -  poświęcona artystom pracującym i tworzącym w Milanówku w zestawieniu z niewykorzystanym potencjałem zabytkowych obiektów, będących własnością miasta i „Tkaniny” prezentująca tkaniny artystyczne oraz unikatowy zbiór projektów, które same w sobie stanowią miniaturowe dzieła sztuki.  

Trzecia pt. „Otwarty zabytek” to zbiorowa wystawa fotografii artystów biorących udział w plenerach w zabytkowych obiektach m.in.  willi „Waleria” i zespole willowo-parkowym „Turczynek” w Milanówku, podczas których  fotografowane były różne kolekcje mody, autorstwa polskich projektantek. Zapraszamy na uroczysty wernisaż wystaw  w dniu 16 września, godz. 19.00. podczas którego odbędzie się koncert muzyki i pieśni perskich w wykonaniu duetu „Sol et Luna” Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko. Początek koncertu ok. godz. 20.00.

Mieczysław Eligiusz Litwiński - kompozytor, śpiewak, multiinstrumentalista, mieszkał i tworzył w Stanach Zjednoczonych i na Litwie, gdzie prowadził własne zespoły. W Polsce współpracuje m.in. z teatrami Węgajty, Gardzienice, Wierszalin, Montownia. Jest członkiem sekstetu kompozytorów polskich „Kawalerowie Błotni” grających głównie muzykę free. Tworzy własne spektakle m.in. plenerowy wiejski „misterium polne” .

Saba Zuzanna Krasoczko - śpiewaczka, o wykształceniu klasycznym wzbogaconym o doświadczenia śpiewu z kręgu bizantyjskiego i śpiewu perskiego. Śpiewała jako solistka i w teatrze dramatu liturgicznego Schola Teatru „Węgajty”. Współpracuje z „Projektem Terenowym Węgajty”. Wykonuje muzykę ludową litewską i klasyczną muzykę perską. W duecie „Sol et Luna” z Mieczysławem Litwińskim koncertowała w wielu krajach Europy i w Iranie. Współtworzyła muzykę do spektakli m.in. teatru modern dance „Pat Cremins Wyoming”.

Polecane wydarzenia
pokaż wszystkie
Facebook
YouTube