Wyszukaj na stronie
Polski

„Magiczny Szlak Ducha Gór”

Szklarska Poręba, woj. dolnośląskieSzklarska Poręba – wyciąg na Szrenicę, Turystyczna (wyciąg na Szrenicę) 25 A , Szklarska Poręba
16 września 2017
Kategoria:

spacery i wycieczki plenerowe

zwiedzanie

gawędy, opowieści

Organizator:

Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba, ul. Jedności Narodowej 1 A, 58-580 Szklarska Poręba, Marta Lipnicka, tel. 75 7547740, e-mail: it@szklarskaporeba.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

16 września godz. 10.00

Wycieczka. Początek przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Trasa zostanie poprowadzona szlakami turystycznymi Szklarskiej Poręby i Karkonoszy. Trasa średnia, przejście trwa około 6 godzin.

„Magiczny Szlak Ducha Gór” to gra terenowa, szlak turystyczny, zabawa i przyroda w jednym. W najbardziej interesujących punktach szlaku znajdują się granitowe głazy zawierające tajemnicze hologramy. Głazy oraz Księga skarbów (teczka z przewodnikiem, notes i ołówek) wspólnie tworzą grę terenową, która polega na odwiedzeniu wszystkich punktów i odwzorowaniu w notesie hologramów umieszczonych na głazach. Zebranie wszystkich znaków upoważnia Odkrywcę Skarbów do nagrody w postaci certyfikatu oraz gadżetu z logo szlaku.

Dzięki pieszym wędrówkom uczestnicy mają okazję poznać malownicze tereny Karkonoszy i Gór Izerskich. Zwiedzają najciekawsze atrakcje Szklarskiej Poręby, zagłębiając się w historię i tradycje miasta. Poznają ciekawostki przyrodnicze i geograficzne, jest to również okazja do przeżycia niezwykłej przygody. Płaskorzeźby na głazach, które są jednocześnie oznakowaniem szlaku, wykonane zostały przez lokalnego artystę Macieja Wokana. Wykute z naturalnego surowca pozyskanego w Górach Izerskich wpisują się w krajobraz przyrodniczy, pokazując zarazem, w jaki sposób można stworzyć wspaniałą atrakcję turystyczną w zgodzie z naturą, poszanowaniem tradycji i kultury regionu. Jednym z elementów szlaku jest również rzeźba Ducha Gór, władcy Karkonoszy, wykonana przez miejscowego rzeźbiarza Grzegorza Pawłowskiego. Figura odzwierciedla wizerunek Ducha Gór z mapy Karkonoszy sporządzonej przez wrocławskiego kartografa Martina Helwiga w 1561 r. 

Facebook
YouTube