Wyszukaj na stronie
Polski

Wieża ratuszowa

Świdnica , woj. dolnośląskieWieża ratuszowa , Wewnętrzna 4, Świdnica
09 - 17 września 2017
Kategoria:

spacery i wycieczki plenerowe

konkursy

zwiedzanie

gawędy, opowieści

wykłady i prelekcje

Organizator:

Gmina Miasto Świdnica, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Andrzej Deska, tel. 74 8562910, e-mail: turystyka@um.swidnica.pl; Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Marek Marczewski, tel. 74 8520290, e-mail: it@um.swidnica.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

9–10, 16–17 września godz. 10.00–20.00

„Oko w oko z Hermesem, czyli panoramy Świdnicy i księstwa świdnicko-jaworskiego z wieży ratuszowej”.

Zapraszamy do zwiedzenia odbudowanej w 2012 r. świdnickiej wieży ratuszowej. Z jej tarasów widokowych oglądać można wspaniałą panoramę miasta i okolic, m.in. malownicze górskie łańcuchy Gór Sowich, Wałbrzyskich, Kamiennych oraz Karkonoszy. Elementami niezwykłego krajobrazu, które turyści chętnie uwieczniają na fotografii, są również Ślęża, strzegomskie kamieniołomy czy wrocławska Sky Tower. Oglądając miasto z tego poziomu, można stanąć oko w oko z Hermesem – bogiem, który przypomina o kupieckiej potędze miasta – a także z jego niezwykłymi zabytkami: wpisaną na Listę Pomników Historii i górującą nad miastem katedrą świdnicką z najwyższą na Śląsku wieżą, zabytkową wieżą ciśnień, bogatymi świdnickimi kamienicami, budynkiem sądu i aresztu z czasów pruskich z charakterystyczną elewacją z czerwonej cegły, ze świdnickimi parkami utworzonymi na byłych terenach twierdzy świdnickiej i z wieloma innymi ciekawymi miejscami tworzącymi krajobraz miasta. Wieża ratuszowa runęła 5 stycznia 1967 r. o godzinie 15.16. Powodem katastrofy był nieudolnie przeprowadzony remont oraz rozbiórki sąsiednich budynków. Odbudowana wieża wznosi się na wysokość 57,63 metra, dostosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (winda), posiada salę konferencyjną oraz bywa wykorzystywana jako przestrzeń do organizacji wystaw.

Grupy zorganizowane proszone są o rezerwację wejścia na wieżę najpóźniej na dzień przed planowaną wizytą, tel. 730 796 626 lub e -mail: wieza@ks-j.pl.

 

16 września godz. 12.00

„Widok z wieży” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, wernisaż wystawy.

Konkurs z nagrodami dla fotografów amatorów na najciekawsze zdjęcie z wieży ratuszowej w Świdnicy ogłoszono w połowie sierpnia. Wszystkie zgłoszone fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie. 

Facebook
YouTube