Wyszukaj na stronie
Polski

Skarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego

Karpacz , woj. dolnośląskieSkarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego, ul. Konstytucji 3 Maja 25, Karpacz
09 - 17 września 2017
Kategoria:

zwiedzanie

spotkania z twrócami kultury

wystawy

gawędy, opowieści

Organizator:

Skarbiec Ducha Gór – Galeria Produktu Lokalnego, ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz, Adriana Ciszek, Marta Dziębor, tel. 697 328 663, 663 819 228, e-mail: skarbiec.duchgor@gmail.com

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

910 września godz. 11.00–18.00 – wystawa zdjęć Rafała Kotylaka.

1617 września godz. 11.00–18.00 – wystawa prac Beaty Makutynowicz.


„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w twórczości artystów – Beaty Makutynowicz i Rafała Kotylaka.

Wystawy prac dwojga artystów z rejonu Karkonoszy – Beaty Makutynowicz i Rafała Kotylaka w klimatycznym Skarbcu Ducha Gór. Poza pracami artystów w galerii można zobaczyć oryginalne, wykonane tradycyjnymi metodami rękodzieło lokalnych twórców.

 

Beata Makutynowicz jest artystką z Karpacza, która ze Skarbcem Ducha Gór związana jest od roku 2012. W swoich pracach wykorzystuje materiały z regionu. Dawna futryna, ozdobny fragment werandy, zardzewiałe elementy okuć – wszystko to staje się tworzywem, z którego powstają rzeźby aniołów, ptaków, koni. Na łupkach (dawnych kamiennych dachówkach) i płótnie artystka maluje m.in. krajobrazy Karkonoszy. Swoje prace prezentowała na wystawach w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jaworze, Lubinie, Złotoryi, Gazzada Schianno we Włoszech.

 

Rafał Kotylak to artysta fotograf z Piechowic, który ze Skarbcem Ducha Gór związany jest od roku 2014. Jego fotografie nacechowane są niezwykłym indywidualnym spojrzeniem i spontanicznością. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach: „WHIPLASH – Metal Photography Journey” w Galerii Skene, w Jeleniogórskiej Strefie Fotografii, w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, „Karkonosze – moje miejsce” w sali Stary Browar, Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Towarzystwa Fotograficznego Karkonosze.pl.

 

Facebook
YouTube