Wyszukaj na stronie
Polski

Krajobraz dawnej twierdzy świdnickiej – spacer z przewodnikiem

Świdnica , woj. dolnośląskieFlesza Nowomłyńska (pozostałość twierdzy świdnickiej), okolice al. Brzozowej i ul. Śląskiej, al. Brzozowa , Świdnica
09 września 2017
Kategoria:

spacery i wycieczki plenerowe

zwiedzanie

turnieje, inscenizacje

festyny, dożynki, biesiady

dawne rzemiosła (w tym degustacje)

spotkania z twrócami kultury

gawędy, opowieści

Organizator:

Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Andrzej Deska, tel. 74 8562910, e-mail: turystyka@um.swidnica.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

 

9 września godz. 10.00

 

„Krajobraz dawnej twierdzy świdnickiej – spacer z przewodnikiem śladem dawnej twierdzy, prezentacje historycznych regimentów i rekonstrukcja historycznej bitwy”.

 

 

Zapraszamy miłośników dużych widowisk plenerowych na prezentacje historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcję bitwy. O godz. 11.00 spod Kolumny św. Trójcy w Rynku wyruszy spacer z przewodnikiem przebranym w strój z epoki, który poprowadzi grupę śladami dawnej twierdzy świdnickiej. Uczestnicy spaceru przejdą z Rynku na teren obozu wojskowego, który ulokowany będzie przy Fleszy Nowomłyńskiej. Następnie grupy rekonstrukcyjne przemaszerują przez miasto na Rynek, gdzie o godz. 13.00 odbędzie się musztra paradna i oddana zostanie salwa honorowa. Po zakończonej prezentacji o godz. 14.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa rozpocznie się wykład „Klucz do Śląska – dzieje oblężeń twierdzy świdnickiej w XVIII wieku” historyka Sobiesława Nowotnego. Inscenizacja bitwy odegrana zostanie o godz. 16.00 na Fleszy Nowomłyńskiej. W pokazach uczestniczyć będą regimenty z Polski i Czech. Dodatkowo od godz. 10.00 do 13.00 odbywać się będzie sprzątanie pozostałości twierdzy. Uczestnicy akcji sprzątania otrzymają niezbędny sprzęt oraz drobny poczęstunek.

Facebook
YouTube