Wyszukaj na stronie
Polski

Park Wielokulturowy Stara Kopalnia

Wałbrzych , woj. dolnośląskieCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia , ul. Wysockiego 29, Wałbrzych
08 - 15 września 2017
Kategoria:

spacery i wycieczki plenerowe

zwiedzanie

warsztaty

wystawy

prezentacje multimedialne

gawędy, opowieści

wykłady i prelekcje

Organizator:

Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych, Wioletta Wrona-Gaj, tel. 74 6670916, e-mail: muzeum@starakopalnia.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

8 września godz. 12.00–13.30

„W poszukiwaniu kwiatu paproci” – zajęcia terenowo-warsztatowe dla dzieci w wieku 10–13 lat. Część terenowa odbywa się na jednej z wałbrzyskich hałd, gdzie dzieci poszukują skamielin, druga – w Centrum Ceramiki Unikatowej, gdzie tworzą one własne skamieliny, czyli odbicia roślin w plastycznym materiale (rezerwacja miejsc).


8 września godz. 17.00

Wernisaż wystawy minerałów i skamielin (we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk o Ziemi, Oddział Sudecki). Prezentowane okazy – dziedzictwo ziemi przedstawiają krajobraz w innym wymiarze: takim, jakim był on miliony lat temu. Dziś jest to także historia przemysłu, który wydobył skamieliny na powierzchnię, umożliwił nam ich odkrywanie.10 września godz. 11.00–13.00

15 września godz. 13.30–14.30

Spacer śladami wałbrzyskiego przemysłu – na trasie zwiedzający zobaczą architekturę związaną ze słynną wałbrzyską porcelaną, wlot do najstarszej na kontynencie europejskim sztolni spławnej używanej w górnictwie, a także relikty górnictwa zapisane w urbanistyce i architekturze, z kolei wałbrzyszanie odkryją na nowo przestrzenie swych codziennych wędrówek. Grupa startuje z terenu Starej Kopalni (rezerwacja miejsc).


15 września godz. 10.00–11.30, 11.30–13.00

Warsztaty kartograficzno-krajobrazowe. Zajęcia dla dwóch grup (gimnazjalistów i licealistów), w trakcie których młodzi ludzie dowiedzą się, jak przemysł wydobywczy kształtował krajobraz w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym. Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem Starej Kopalni (rezerwacja miejsc).

Facebook
YouTube