Wyszukaj na stronie
Polski

Płock. Ale historia!

7 września 2017 r. godz. 17.00 gmach główny Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6) „BIBLIOTEKARZE... w pracy i w anegdocie"

Wystawa w Roku Jubileuszowym  Książnicy Płockiej, ukazująca pokolenia płockich
bibliotekarzy w ich pracy na niwie kultury oraz dbałości o rozwój czytelnictwa i dziedzictwo
narodowe, ich codzienne kontakty z czytelnikami na przestrzeni 80 minionych lat.

Wystawa czynna w poniedziałki, wtorki, środy, piątki w godz. 9.00 - 18.00, w czwartki w godz. 9.00-20.00, w soboty w godz. 10.00 - 14.00

 

11 września 2017 r. - w ramach projektu "Płock. Ale historia!" w ogrodzie Książnicy Płockiej odbędą się warsztaty papieru czerpanego dla dzieci i młodzieży (5 grup 30-40-osobowych, zmiana co godzinę, czas od 9.00 do 14.00) - projekt SBP Oddział w Płocku.

Warsztaty związane z 780. rocznicą lokacji Płocka. W trakcie warsztatów krótki wykład o historii papieru, później podział na grupy. Prowadzący, w strojach mnichów, „Papier czerpany będzie z dębowej kadzi papierniczej, używamy także zabytkowej praski, w której odciskamy wyczerpany papier". Będzie też pisanie gęsim piórem i odciskanie pieczęci lakowych.

 

15 września (piątek) - KRYMINALNA GRA MIEJSKA Z PŁOCKIEM W TLE (dla młodzieży, według scenariusza, który zwyciężył w 2016 r.) nawiązująca w swej fabule do przeszłości miasta.

Punkty zlokalizowane będą przy budynkach o znaczeniu historycznym łub kulturalnym.

Projekt SBP Oddział Płock "Tak dla historii. Tak dla przyszłości...", dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Facebook
YouTube