Wyszukaj na stronie
Polski

Wokół śląskiego podwórka

W weekend 9 i 10 września w ramach tegorocznej edycji EDD zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W programie:

  • godz. 12.00 – 17.00  Śląskie gry i zabawy – pokazanie gier i zabaw śląskich podwórek w dawnych latach (klop sztanga, stolik ze szkatem, klipa, skakanie w sznura, guma guguły, warsztaty robienia szlojdrów, strzelanie za szlojdrów, podwórkowy teatrzyk, pokaz odlewania ze starych form żołnierzyków i koni z cyny itd.) oraz opowieści seniorów o krajobrazie i klimacie starych śląskich placów. Uczestnicy będą mogli wziąć aktywny udział we wszystkich grach i zabawach.
  • godz. 17.00 Projekcja filmu Grzeszny żywot Franciszka Buły Janusza Kidawy, który pokazuje podwórkowy krajobraz śląskiego osiedla górniczego, przedstawiając codzienne życie i tradycje mieszkańców śląskich miast. Dynamiczna, pełna dosadnego humoru komedia utrzymana jest w obyczajowości śląskiej, która bezpowrotnie odeszła do historii. Przy sprzyjającej pogodzie projekcja filmu odbędzie się w plenerze, w przeciwnym razie – w Sali kinowej MPŚ.

Po projekcji spotkanie z twórcami.

  • godz. 12.00 – 19.00 zapraszamy na wystawę zdjęć Śląski plac wczoraj i dziś.

 

Dodatkowo EDD towarzyszyć będzie zwiedzanie stałej ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy !

 

 

Organizator:

Muzeum Powstań Śląskich

41-600 Świętochłowice; ul. Wiktora Polaka 1; tel. 32 2452388

e-mail: biuro@mpsl.pl; www.muzeumpowstanslaskich.pl

 

Facebook
YouTube