Wyszukaj na stronie
Polski

Od ogrodów dworskich do ogrodów plebańskich

W dniach 9 - 10 września (sobota - niedziela) w godz. od 12.00, 14.00 i 16.00 zapraszamy na spacer edukacyjny pod hasłem: Od ogrodów dworskich do ogrodów plebańskich – zmiany w krajobrazie Radziszowa w zakolu rzeki Skawinki. Przewodnikami będą członkowie Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”.

Podczas spaceru będzie prezentowany Dwór Dzieduszyckich, jego otoczenie – tzw. Ogród Dworski z ukazaniem zmian na przestrzeni od XIX do XXI wieku oraz pozostałe z dawnej zabudowy dworskiej budynki: oficyny podworskie (obecnie przedszkole), młyn (obecnie budynek mieszkalny). A następnie będzie można obejrzeć kościół z plebanią i otoczeniem tzw. Ogrodem plebańskim z ukazaniem zmian na przestrzeni od XIII do XXI wieku.

Na trasie spacerów będą prezentowane wystawy plenerowe ukazujące zmiany w krajobrazie ogrodów wiejskich w centrum Radziszowa oraz widoków ogólnych miejscowości z jej zabytkowa zabudową. Interesującym uzupełnieniem tego wydarzenia będzie prezentacja projektów zagospodarowania przestrzennego najważniejszych miejsc wsi, wykonane jako praca dyplomowa młodej mieszkanki Radziszowa.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”

32-052 Radziszów, ul. Szkolna 4, tel. 606351753

e-mail: naszradziszow@naszradziszow.com, www.naszradziszow.com

Zdjęce za strony Stowarzyszenia "Nasz Radziszów"

Facebook
YouTube