Wyszukaj na stronie
Polski

Krajobraz dziedzictwa Ballestremów w Głuchołazach

W niedzielę 17 września w godz. od 10.00 do 17.00 zapraszamy do zrewitalizowanej części parku przy Górnym Stawie w Głuchołazach. W programie m.in.

- prelekcja architekta krajobrazu na temat wartości krajobrazowych parku przy Górnym Stawie w Głuchołazach połączona z questem przyrodniczym w terenie

- konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Krajobraz dziedzictwa Ballestremów w Głuchołazach”

- spacery edukacyjne śladami Ballestremów na Opolszczyźnie. O godz. 10.00 i 12.00 wszystkich chętnych zapraszamy na spacer ścieżką edukacyjno-przyrodniczą z przewodnikiem PTTK, który opowie o historii i przyrodzie miejsca. Zbiórka dla chętnych przy obelisku upamiętniającym złote gody Jadwigi i Franciszka Ballestrem, przy tablicy „Zabytki Gór Opawskich”

- rękodzieło i wyroby regionalne.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Do odtworzenia dawnego charakteru parku Fundacja Benevolens posłużyła się materiałami archiwalnymi dokumentującymi stan historyczny. W wyniku rewitalizacji skarpy parkowej powstała przestrzeń o charakterze sanatoryjnym z ekspozycją na Górny Staw. Projektowane ukształtowanie terenu odzwierciedla dawny układ komunikacyjny. Specjalnie z okazji EDD będzie możliwość zwiedzenia terenu z przewodnikiem PTTK. Ze względu na planowane prace remontowe przy budynkach część terenu przyległa do pensjonatów Waldesruh i Waldschule (były FWP Górnik) może być niedostępna dla zwiedzających.

 

Organizator:

Fundacja Benevolens

48-340 Głuchołazy, ul. Lompy 1 B

e-mail: biuro@benevolens.eu, www. benevolens.eu

 

Partner:

Fundacja “Dla Dziedzictwa”

e-mail: biuro@dladziedzictwa.org, www.dladziedzictwa.org

 

Facebook
YouTube