Wyszukaj na stronie
Polski

Był sobie przemysłowy Lublin

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie zaprasza 19 września na spotkanie dotyczące dawnych obiektów przemysłowych w Lublinie.

Spotkanie odbędzie się w ramach wystawy fotografii „Był sobie przemysłowy Lublin” (otwartej od 11 września do 11 października 2015 r.)

 

Historia niejednokrotnie pokazała, że nie istnieją niezniszczalne budowle. W Lublinie nie ma już m. in. dziewiętnastowiecznego młyna Mordki Blechtana i Moszka Erlicha przy ul. Młyńskiej, farbiarni przy ul. Farbiarskiej i „okrąglaka” gazowni przy ul. Gazowej.
Projekt „Był sobie przemysłowy Lublin” ma na celu pokazanie współczesnego oblicza obiektów przemysłowych i przypomnienia ich kluczowej roli dla mieszkańców i miasta.
Wśród pozostałych jeszcze świadectw „fabrykancko - robotniczej” historii Lublina, znajdziemy często prace wybitnych projektantów poprzemysłowej architektury, dlatego organizatorzy zapraszają do dyskusji i działań na temat ochrony i zachowania tych budowli.

Poprzemysłowy Lublin fotografują obecnie Katarzyna Czerlunczakiewicz, Marek Kosmala, Jerzy Frąk, Jan Zenon Kowalczyk i Benon Bujnowski. Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja nagrań wspomnień byłych pracowników zakładów przemysłowych w Lublinie.


Spotkanie „Był sobie przemysłowy Lublin, 19 września 2015 r., godz. 12:00


Młodzieżowy Dom Kultury nr 2
20-950 Lublin, ul. Bernardyńska 14a
www.mdk2.lublin.pl

Facebook
YouTube